Jak znaleźć wymarzoną suknię ślubną?

Jednym z kluczowych wyborów, przed którym staje przyszła Panna Młoda jest zakup odpowiedniej sukienki. Już od dziecka małe dziewczynki wiedzą, że sukienka na ten dzień musi być absolutnie wyjątkowa, a Panna Młoda musi wyglądać obłędnie. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę przy wyborze sukienki na ten najważniejszy dzień w życiu.

Zainspiruj się najpiękniejszymi modelami sukienek z kolekcji 2019

suknia ślubna i złożone dłonie

Poszukiwanie tej jedynej kreacji warto rozpocząć, podglądając modne suknie ślubne 2019. Projektanci pracujący dla największych marek, ale także mniejsze salony starają się wpisać w obowiązujące trendy, a do tego zaoferować modele, wśród których Panna Młoda będzie mogła znaleźć ten, który jej najbardziej odpowiada. Należy jednak pamiętać, że uszycie sukni ślubnej trwa minimum 2-3 miesiące, więc z wyborem nie można zwlekać za bardzo. Bez obaw, salony z sukniami ślubnymi poradzą sobie jeśli z jakiś przyczyn przyszłej Pannie Młodej zmienią się rozmiary tuż przed ślubem. I tak zwykle ostatnie poprawki i przymiarki przeprowadza się na tydzień lub dwa od daty planowanej ceremonii.

Popularne modele zawsze w modzie

Choć moda ślubna tak jak i każda inna zmienia się co sezon, to popularne rodzaje sukni ślubnych najczęściej są inspirowane modelami i fasonami uznawanymi za klasyki gatunku. Warto wybierać właśnie takie modele, bo dzięki temu można mieć większą pewność, że sukienka będzie miała ponadczasowy charakter. Dzięki temu wracając do zdjęć i filmów nawet po wielu latach nie będzie wątpliwości, że Panna Młoda zadała szyku i wyglądała nieprzeciętnie pięknie, tak jak i dziś nikt nie ma wątpliwości do kreacji ślubnej księżnej Grace czy księżnej Diany.

Do tego koniecznie przy wyborze sukni trzeba brać pod uwagę rodzaj figury, nie każda kobieta będzie wyglądać uroczo w sukni typu księżniczka, tak jak i nie każdej będzie pasował fason sukni typu syrena. Dodatki, fason a nawet odcień bieli powinny być dopasowane do typu urody przyszłej Panny Młodej. Warto wziąć pod uwagę także budowę ciała oraz styl ubrania Pana Młodego, tak by stylizacja Pary Młodej na ślubnym kobiercu stanowiła spójną całość.