Wybór sukni ślubnych w oparciu o typ sylwetki

Nawet najpiękniejsza suknia ślubna niekoniecznie musi wyglądać korzystnie na każdej pannie młodej. Dlaczego? Otóż nie każdy fason będzie się ładnie prezentował na danym typie figury. Podczas wybierania sukni ślubnej należy wziąć pod uwagę na swoją sylwetkę, gdyż dzięki temu będzie znalezienie tej właściwej. Dobrze dopasowana suknia ślubna to podstawa. Podążanie wyłącznie za najnowszymi trendami nie jest najlepszym rozwiązaniem, jeśli chce się naprawdę dobrze wyglądać i czuć na własnym ślubie.

Wybór sukni ślubnych w oparciu o typ sylwetki

Suknie ślubne muszą nie tylko dobrze wyglądać, ale zapewnić również wygodę noszącym je pannom młodym. Nie jest to możliwe, jeśli nie zostaną one dopasowane do sylwetki. Inne fasony sukien sprawdzą się w przypadku kobiet o prostokątnej sylwetce niż trójkątnej czy też okrągłej. Oprócz swoich indywidualnych preferencji warto zatem wziąć pod uwagę swój typ figury. Najprościej mają kobiet ze zrównoważoną figurą. Chodzi tutaj o klepsydrę. Najlepszym rozwiązaniem okazują się być suknie w kształcie klasycznym czy też w stylu syrenki, z dekoltem w kształcie łódki. Dla pań o prostokątnej sylwetce zaleca się suknie dopasowane do talii w gorsecie z dekoltem w kaszlacie litery V lub w stylu hiszpańskim. Wystrzegać należy się z kolei obcisłych i prostych sukni oraz kwadratowych i okrągłych dekoltów.

Jeśli kobieta ma sylwetkę typu trójkąt, to godne polecenia są suknie niezbyt obcisłe, aby nie uwydatniać jeszcze bardziej szerokich bioder. Sprawdzą się fasony z dekoltem w kształcie litery V lub wzbogacane o transparentne elementy. Dla pań o okrągłej sylwetce można polecić suknie ślubne z wysokim stanem oraz z lejącą i opadająca wzdłuż ciała spódnicą – https://www.elizabethpassion.com/. Jeśli chodzi o dekolt, to najlepiej sprawdzi się ten w szpic. Nie należy przesadzać z nadmiarem ozdób, ale zdecydować się na prostotę i elegancję. Dla kobiet z sylwetką przypominającą odwrócony trójkąt zaleca się wybór sukni z dużą objętościowo spódnicą. W ich przypadku najlepiej sprawdzą się dekolty kwadratowe. Dla kobiet o kształtnej sylwetce dobrym wyborem będą suknie w stylu księżniczki.