Jak wybrać buty do sukni ślubnej?

Białe kwiaty, białe buty, biała, romantyczna suknia – zwolenniczki klasycznych rozwiązań sięgają po ten zestaw z powodzeniem od niepamiętnych czasów. W modzie ślubnej jednak zachodzą dynamiczne zmiany, a współczesne trendy pozostawiają o wiele większe pole manewru chętnym na eksperyment Pannom Młodym. Czy będą to stonowane, proste szpilki ecru, czy kobaltowe czółenka, które rzucą się w oczy wszystkim gościom, buty do sukni ślubnej należy wybierać, uwzględniając kilka czynników.

Komfort ma pierwszeństwo

czółenka ślubneŚlub to długo wyczekiwana chwila, która w marzeniach stanowi ukoronowanie miłości. Rzeczywistość pokazuje jednak, że jego dzień najczęściej przypomina rozpędzony rollercoaster. Ze wszystkich rzeczy, które mogą pójść nie tak, uda się to co najmniej połowie. Dlatego warto zmierzyć się z tym stanem rzeczy z uśmiechem – i mocno stojąc na nogach. Buty, które imponują wyglądem na zdjęciach, ale każdy krok zamieniają w męczarnię, z pewnością nie podołają temu zadaniu. Kupowanie ich bez starannego przymierzenia zemści się prawdopodobnie po wielokroć. Nie musi to oznaczać gorączkowej bieganiny po sklepach – równie dobrze można zamówić je na spokojnie online, a w razie falstartu skorzystać z możliwości zwrotu. Przykłady wygodnych, a zarazem estetycznych modeli to choćby buty damskie Jenny Fairy.

Dostosowane do miejsca

Komfortowe stawianie kroków, które przybliżają do ołtarza, to jedno. Ale chodzenie po nierównym, trawiastym terenie, albo wspinanie się po zboczu do ruin zamku – to już zupełnie inna sprawa. Coraz więcej par korzysta obecnie z możliwości wzięcia ślubu cywilnego poza Urzędem, a sesje ślubne w plenerze często odbywają się bezpośrednio po ceremonii. To sprawia, że współczesne buty ślubne powinny zostać dobrane nie tylko do sukni (rozejrzeć się wśród odpowiednich modeli pozwalają np. modne buty Jenny Fairy).Należy zastanowić się, czy szpilki to aby na pewno najbezpieczniejszy pomysł w takiej sytuacji. Osobom doświadczonym w chodzeniu na obcasach nawet plenery nie będą straszne, ale pokonanie ich w butach, które są idealnie dopasowane, stabilne i zapewniają stopie podparcie, to rozsądniejszy wybór, który pozwoli temu pełnemu wrażeń dniu zakończyć się bez jednej wpadki więcej.